Cumhuriyetimiz 95 Yaşında

        29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 95’inci yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinliklerle, görkemli bir şekilde kutlandı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim Pazar günü Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. İlçemiz Kaymakamı Sayın Hüseyin AYDIN 29 Ekim Pazartesi günü saat 09.00’da Kaymakamlık makamında  bayram tebriklerini kabul etti.

        Tebriklerin kabulünden sonra Güce Çok Programlı Lisesi tören alanına geçildi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İlçemiz Kaymakamı Hüseyin AYDIN tarafından halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile devam etti.

        Törende Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın mesajı okundu. 29 Ekim programı Kaymakam AYDIN tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, öğrenciler tarafından hazırlanan müzik dinletisi, şiirlerin okunması ve halkoyunu gösterilerinin sunulması ile devam etti. Tören İlçemiz genelinde yapılan şiir, resim, kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

        Törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Hüseyin AYDIN, İlçe Belediye Başkanı Aytekin GEÇGEL, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile halkımız katıldı.